Syndetics omslagsbild
Bild från Syndetics

Jag var död en gång för länge sen / Sofia Rutbäck Eriksson.

Av: Medverkande: Materialtyp: DatafilDatafilSpråk: Svenska Beskrivning: 1 onlineresurs (13 tim., 46 min. ; cirka 263 sidor)ISBN:
  • 9789130076031
Ämnen: Genre/form: Fler format: Mordnatt råder, tyst det är i husenDDK-klassifikation:
  • 839.73 22 (machine generated)
Annan klassifikation:
  • Hc.01
Onlineresurser: Sammanfattning: Del 3 i serien som börjar med Mordnatt råder, tyst det är i husen. Arvidsträsks egen deckarförfattare, Riita Niemi får i uppdrag att skriva en artikelserie om olösta kriminalfall i Älvsbytrakten. Ett av brotten, ett fall från 1960-talet, gör henne extra nyfiken. En timmerflottare hittades död i Piteälven intill strandkanten, men på ett mystiskt sätt försvann liket. Den pensionerade kommissarien Rolf Ström blir indragen i fallet.
Taggar från det här biblioteket: Den aktuella titeln har inga taggar från det här biblioteket. Logga in för att lägga till taggar.
Betyg
    Medelbetyg: 0.0 (0 röster)
Bestånd
Exemplartyp Aktuellt bibliotek Avdelning Hyllsignatur Volyminfo Status Förfallodatum Streckkod Exemplarreservationer
Talböcker - endast för talbokslåntagare Talböcker - endast för talbokslåntagare Hylte folkbibliotek Talbok/ Tunna fodral Talböcker Hc/TD (Liknande titlar(Öppnas nedan)) Arvidsträsk del 3 Tillgänglig 80047620881
Antal reservationer: 0

Anpassad från: Stockholm : Lind & Co, 2023. ISBN 9789180199940

Serie/fortsättningsarbete: 1. Mordnatt råder, tyst det är i husen -- 2. De vackraste mord hon känner -- 3. Jag var död en gång för länge sen

Tillgänglig för personer med läsnedsättning enligt § 17 Upphovsrättslagen

https://www.mtm.se/om-oss/var-organisation/uppdrag-och-lagar/upphovsrattslagen/

Mtm Tillgänglig för personer med läsnedsättning enligt § 17 Upphovsrättslagen

Del 3 i serien som börjar med Mordnatt råder, tyst det är i husen. Arvidsträsks egen deckarförfattare, Riita Niemi får i uppdrag att skriva en artikelserie om olösta kriminalfall i Älvsbytrakten. Ett av brotten, ett fall från 1960-talet, gör henne extra nyfiken. En timmerflottare hittades död i Piteälven intill strandkanten, men på ett mystiskt sätt försvann liket. Den pensionerade kommissarien Rolf Ström blir indragen i fallet.

Det finns inga kommentarer om exemplaret.

för att skicka en kommentar.

Teknik från Koha