Syndetics omslagsbild
Bild från Syndetics

Gesällen / Ida Andersen.

Av: Medverkande: Materialtyp: DatafilDatafilSpråk: Svenska Serie: Glasbruksserien ; 3Beskrivning: 1 onlineresurs (12 tim., 12 min. ; cirka 306 sidor)ISBN:
  • 9789130110544
Ämnen: Genre/form: Fler format: GesällenDDK-klassifikation:
  • 839.738 23/swe
Annan klassifikation:
  • Hc.01
Onlineresurser: Sammanfattning: Del 3 i trilogin Glasbruksserien som börjar med I oxögat. Johan har äntligen blivit glasblåsargesäll och fått en egen verkstad, men han tycker ändå att något fattas i livet. Hedvig har fått sluta som piga på Kulla men tror att hennes lycka är gjord när mannen som hon länge varit förälskad i äntligen ser henne. Elisabeth har lämnat Kosta och på så vis undsluppit ett oönskat giftermål, men hennes far utser nya gemåler åt henne.
Taggar från det här biblioteket: Den aktuella titeln har inga taggar från det här biblioteket. Logga in för att lägga till taggar.
Betyg
    Medelbetyg: 0.0 (0 röster)
Bestånd
Exemplartyp Aktuellt bibliotek Avdelning Hyllsignatur Volyminfo Status Förfallodatum Streckkod Exemplarreservationer
Talböcker - endast för talbokslåntagare Talböcker - endast för talbokslåntagare Hylte folkbibliotek Talbok/ Tunna fodral Talböcker Hc/TD (Liknande titlar(Öppnas nedan)) Del 3 Glasbruksserien Tillgänglig 80051509119
Antal reservationer: 0

Serie/fortsättningsarbete: 1. I oxögat -- 2. Skörgossen -- 3. Gesällen

Anpassad från: Första upplagan. Stockholm : Bokförlaget Polaris, 2024. ISBN 9789180661645

Tillgänglig för personer med läsnedsättning enligt § 17 Upphovsrättslagen

https://www.mtm.se/om-oss/var-organisation/uppdrag-och-lagar/upphovsrattslagen/

Mtm Tillgänglig för personer med läsnedsättning enligt § 17 Upphovsrättslagen

Del 3 i trilogin Glasbruksserien som börjar med I oxögat. Johan har äntligen blivit glasblåsargesäll och fått en egen verkstad, men han tycker ändå att något fattas i livet. Hedvig har fått sluta som piga på Kulla men tror att hennes lycka är gjord när mannen som hon länge varit förälskad i äntligen ser henne. Elisabeth har lämnat Kosta och på så vis undsluppit ett oönskat giftermål, men hennes far utser nya gemåler åt henne.

Det finns inga kommentarer om exemplaret.

för att skicka en kommentar.

Teknik från Koha