Syndetics omslagsbild
Bild från Syndetics

Törst / Amélie Nothomb ; översättning av Pär Svensson.

Av: Medverkande: Materialtyp: TextTextSpråk: Svenska Originalspråk: Franska Utgivningsuppgift: [Danderyd] : Éditions J., [2024]Tillverkare: 2024Beskrivning: 157 sidor 20 cmInnehållstyp:
  • text
Medietyp:
  • unmediated
Bärartyp:
  • volume
ISBN:
  • 9789152799215
Originaltitel:
  • Soif Svenska
Ämnen: Genre/form: DDK-klassifikation:
  • 843.8 23/swe
Annan klassifikation:
  • Hcej.01
Sammanfattning: Törst är en roman där Jesus är huvudkaraktären. Han har dömts till döden och sitter i en cell natten innan han ska korsfästas. Med humour och eftertanke delar han med sig av sina mest intima känslor och reflektioner över sin tid på jorden, Gud och mänskligheten. [Bokinfo]
Taggar från det här biblioteket: Den aktuella titeln har inga taggar från det här biblioteket. Logga in för att lägga till taggar.
Betyg
    Medelbetyg: 0.0 (0 röster)
Bestånd
Exemplartyp Aktuellt bibliotek Avdelning Hyllsignatur Status Förfallodatum Streckkod Exemplarreservationer
Böcker Böcker Hylte folkbibliotek Bibliotek Vuxen Hce (Liknande titlar(Öppnas nedan)) Tillgänglig 80076991307
Antal reservationer: 0

Första svenska upplaga 2024

Törst är en roman där Jesus är huvudkaraktären. Han har dömts till döden och sitter i en cell natten innan han ska korsfästas. Med humour och eftertanke delar han med sig av sina mest intima känslor och reflektioner över sin tid på jorden, Gud och mänskligheten. [Bokinfo]

Det finns inga kommentarer om exemplaret.

för att skicka en kommentar.

Teknik från Koha